Archiv autora: Lucka

Změna ve vedení Pesoklubu

Na mimořádné členské schůzi dne 18.3.2016 z vlastní vůle odstoupila předsedkyně Pesoklubu Romana Bodorová.

Na její místo byla hlasováním zvolena nová předsedkyně Lucie Oplíštilová. Směřování Pesoklubu ani naše aktivity se nijak nemění, i nadále se budeme snažit pomáhat všem opuštěným psům v nouzi v dobříšském útulku i v okolí.

Složení výboru zůstává nadále stejné tedy Klára Kaiserová, Klára Veselá a Petr Oplíštil.

 

Canicross

Zveme všechny aktivní dvounohé a čtyřnohé sportovce na 5. ročník Podbrdských psích závodů, které se budou konat v neděli 17. dubna ve Sportovním klubu Vlaška na Dobříši.

Dopoledne od 10 hodin bude patřit profi závodníkům, odpoledne ve 13 hodin si může vyzkoušet jednu z disciplín – canicross – každý, kdo se přihlásí na místě, anebo předem na mail claire.k@seznam.cz.

Běh se psem si mohou vyzkoušet i děti, pro které bude připravena kratší trať a sladké odměny. Startovné pro dospělé 100 Kč (děti do 12 let zdarma), výtěžek canicrossu bude použit na zkvalitnění péče o psy v útulku na Dobříši.

Každý závodní tým obdrží pozornost a vítězové hodnotné ceny. Laskavým a štědrým sponzorem canicrossu je www.bezednamiska.cz

Pesovycházka

Pesoklub Dobříš zve dvounohé a čtyřnohé turisty na podzimní vlastivědnou pesovycházku

pesovycházka

sobota 3.10.

start/cíl: Voznice Bistro Stará školka, sraz v 10 hodin

trasy: 10  a 25 km

zápisné: konzervy, pamlsky pro psí útulek v Dobříši

přihlášky: mail pesoklub@seznam.cz, tel. 777 166 632

Výsledková listina canicrossu

P1150044

V neděli 19.4. proběhl v rámci Hills cupu také dobříšský canicross pod záštitou Pesoklubu Dobříš. Všem závodníkům gratulujeme k dokončení závodu a těšíme se na vás i příští rok!

Po odečtení nákladů na závod se vybralo na startovném 1600Kč pro útulkové psy na Dobříši – https://www.facebook.com/PsiDobris
Mimo to účastníci i diváci kupovali naše šátky, placky a magnetky, jejichž koupí také přispěli na tyto pejsky.

Děkujeme! 🙂

Fotografie zde – https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1121984264494375.1073741848.695037597189046&type=3

Níže naleznete výsledkové listiny:

Canicross Pesoklub

Hills cup

Podbrdský canicross

1239850_720508741308598_106257878_n

 

Propozice Podbrdský canicross

 

Místo a datum konání: sportovní klub Vlaška Dobříš, neděle 19.4.2015

Příjezd:

Od Prahy: sjezd z dálnice na Dobříš, před benzinovou pumpou PaP Oil vpravo mírně do kopce, na křižovatce vlevo z kopce až k parkovišti s dřevěným stánkem, zde odbočit vpravo mezi paneláky a stále rovně až na vrchol kopce (nikam neodbočovat!), poté asi 100 metrů mírně dolů, dokud neuvidíte po pravé straně tenisové kurty – jste na místě.

Od Berouna (Hostomic): cca 100 m za zpomalovacím semaforem vlevo (ul. Brodecká) a dále úzkou asfaltkou mezi poli ven z města, na křižovatce vpravo kolem statku s koňmi, dále na dvou křižovatkách po sobě vždy vpravo, až uvidíte po levé straně parkoviště u lesa – jste na místě.

Od Strakonic (Příbrami): na náměstí na světelné křižovatce vlevo kolem Penny, poté mírně vpravo až k hrázi rybníka, na konci hráze za retardérem vlevo podél rybníka k parkovišti s dřevěným stánkem, zde odbočit vpravo mezi paneláky a stále rovně až na vrchol kopce, poté asi 100 metrů mírně dolů, dokud neuvidíte po pravé straně tenisové kurty – jste na místě.

Start: 12 hodin

Startovné: 100 Kč, děti zdarma

Přihlášky: pesoklub@seznam.cz , claire.k@seznam.cz nebo tel. 777 166 632

Kategorie: canicross příchozí muži/ženy/, děti do 15 let

Trať: 3300 m, terén: rovinatý, louka a lesní cesty bez asfaltu

Vyhlášení výsledků: cca 13.30 hodin

Občerstvení zajištěno formou stálého menu sportovního klubu Vlaška.

Parkování: přímo u sportovního areálu Vlaška

 

Závodníci startují na vlastní nebezpečí a zodpovídají za veškeré škody způsobené jejich psem, a to po celou dobu konání akce. Nutné platné očkování proti vzteklině!!!

Pořadatelé žádají účastníky, aby uklízeli po svých psech a po dobu konání akce je měli na vodítku, stake-outu nebo tažné šňůře.

Podbrdský canicross pro příchozí a děti je součástí celovíkendových Podbrdských psích závodů (seriál Hill’s Cup): http://www.canicross.cz/index.php?call=novinky&idc=230

 

Pořadatelé si vyhrazují právo na změny.

Přednáška s MVDr. Alešem Stloukalem o prevenci ve veterinární péči

Pesoklub Dobříš srdečně zve všechny milovníky a majitele psů na přednášku MVDr. Aleše Stloukala  (veterinární klinika Na Weilovně).

foto-lekari-spolecna-2

Přednáška bude na téma veterinární péče z pohledu klasického západního lékařství (preventivní programy vakcinace, odčervení, novinky, zkušenosti a volná debata s dotazy).

Středa 18.3. v 18:00 v Městské knihovně Dobříš. Vstupné formou konzerv a pamlsků pro dobříšské útulkáče.

 

Činnost Pesoklubu Dobříš finančně podporuje město Dobříš.